O nás

 

Zdravím! Jmenuji se Martin a Legal Power zastupuji v České a Slovenské republice.

V následujících řádcích se můžete seznámit s historii, která vedla k vzniku tohoto obchodu.

Začátky

Rok 1993, Arnold Schwarzenegger byl v nově vzniklé České republice vidět na obalech VHS kazet s Terminátorem 2, magazín Muscle&Fitness se vydával v češtině již třetím rokem a já zahájil svou podnikatelskou činnost.

shopkolin1Společně se švagrem jsme založili sdružení podnikatelů. Já se svými kontakty v Německu, on se zkušenostmi z provozování jednoho z prvních fitness shopů v republice. Tak začala naše cesta, s kamenným obchodem v Kolíně a velkoobchodem s oblečením pro fitness a bodybuilding.

V roce 1995 jsme se vydali do Atlanty v USA, kde se konal tehdy největší sportovní veletrh. Tam jsme získali cenné kontakty a navázali spolupráci s firmami specializující se na fitness oblečení. Začali jsme dovážet dnes již legendární značky jako Gorilla Wear, Gold's Gym, Powerhouse Gym, NPC, World Gym a mnoho dalších. Na tomto veletrhu jsem se také seznámil s obchodním zástupcem značky Legal Power, kterou jsme začali do ČR dovážet v roce 1997.

Postupně se naše podnikání rozšířilo o další fitness shop v Karlových Varech, solární studio v Kolíně, posilovnu v Kolíně a sportovní obchod v Ostravě. Účastnili jsme se také každoročně sportovních veletrhů SPORT PRAGUE. Byla to krásná éra, ale nic netrvá věčně.

Zaměření na Legal Power a spuštění e-shopu

Na sklonku roku 1999 se naše cesty se švagrem rozešli a já vstupoval do roku 2000 jako samostatný podnikatel. Tehdy jsem se rozhodl soustředit se na jen jednu značku - Legal Power, se kterou je můj osud spjat dodnes.

081

Začátky nebyly vždy snadné, ale postupem času (troufám si říct že i díky tomu že jsem se začal aktivně podílet na tvorbě kolekcí a výběru materiálů) se Legal Power stal lídrem ve svém odvětví.

Z naší dlouholeté spolupráce s majitelem značky Legal Power, která sídlí v Německu, vzniklo partnerství založené více na přátelství, než na obchodu.

V roce 2011 jsme spustili náš první e-shop, spíše jako vedlejší projekt k velkoobchodu, díky kterému se dostalo LP oblečení do rukou mnoha spokojených zákazníků v ČR a SR. Ten však časem zastaral, a proto jsme se koncem roku 2023 rozhodli vytvořit nový internetový obchod od nuly, s pomocí moderních technologii a zkušenostmi z provozu prvního e-shopu.

V přípravách na jeho spuštění v roce 2024 jsme se také zaměřili na vylepšení našeho skladovém hospodářství, logistiky a IT infrastruktury, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší zkušenost s nakupováním na legalpower.cz.

Martin Hoyer